Astăzi, 1 martie, elevii Gimnaziului ”V.Alecsandri” vă aduc în dar un Mărțișor virtual confecționat în cadrul expoziției școlare: ”Cu dor de Mărțișor”.
Parfumul florilor de primăvară, roua dimineților calde, adierea zefirului din cel mai frumos anotimp, toate acestea să-și gasească locul în sufletul dumneavoastră.
La multi ani de 1 Martie!
Administrația gimnaziului aduce felicitări și mulțumiri elevilor, părinților, cadrelor didactice implicate în amenajarea Expoziției din holul școlii :”Cu dor de Mărțișor”: