Orarul disciplinelor

Aprobat:

Ședința Consiliului de Administrație  Nr. 1  din   01  septembrie 2020

 

Orarul lecțiilor, ciclul gimnazial, anul de studii 2020/21     cu schimbări din 07.09.2020

Zilele

Nr.

d/o

Clasele

V

VI

VII

VIII

IX

 

Luni

1.

Limba și literatura română

Matematica  

Limba rusă

Educația muzicală

Geografia 

2.

Limba și literatura română

Matematica 

Educație p/u societate

Biologia 

Limba și literatura română

3.

Matematica  

Limba și literatura română

Matematica 

Geografia 

Chimia 

4.

Matematica 

Limba și literatura română

Matematica 

Limba rusă

Biologia 

5.

Dezvoltarea personală

Arta plastică 

Geografia 

Matematica 

Limba și literatura română

6.

Limba rusă

 

Dezvoltarea personală

Matematica 

Lectura p/u ghidarea în carieră

7.

 

 

 

 

 

 

Marți

1.

Limba și literatura română

Limba rusă

Istoria românilor și universală

Istoria românilor și universală

Educația fizică

2.

Limba engleză

Educația fizică

Limba și literatura română

Istoria românilor și universală

Limba rusă

3.

Limba și literatura română

Limba engleză

Educația fizică

Informatica 

Istoria românilor și universală

4.

Educația fizică

Educație p/u societate

Limba și literatura română

Limba engleză

Istoria românilor și universală

5.

Religia 

Istoria românilor și universală

Limba engleză

Educația fizică

Informatica 

6.

 

 

Limba engleză

Educația p/u socializare juridică

 

7.

 

 

 

 

 

 

Mercmuri

1.

Educația tehnologică

Limba și literatura română

Fizica

Matematica 

Educația tehnologică

2.

Matematica 

Limba și literatura română

Educația tehnologică

Fizica  

Matematica

3.

Educația muzicală 

Educația tehnologică

Fizica 

Educația tehnologică

Matematica

4.

Matematica 

Matematica 

Limba și literatura română

Fizica 

Limba și literatura română 

5.

 

Matematica 

Arta comportam. moral

Limba și literatura română

Fizica 

6.

 

Citind,învăț să fiu

Matematica  

Limba și literatura română

Fizica 

7.

 

 

 

 

 

 

joi

1.

Istoria românilor și universală

Educația fizică

Informatica 

Biologia 

Limba rusă

2.

Limba engleză

Istoria românilor și universală

Educația plastică

Limba și literatura română

Educația fizică

3.

Educația fizică

Dezvoltarea personală

Limba și literatura română

Chimia 

Limba engleză

4.

Arta plastică

Geografia 

Educația fizică

Limba engleză

Educația civică

5.

Limba rusă

Limba engleză

Chimia 

Educația fizică

Biologia 

6.

 

 

Geografia 

Educația civică

Limba engleză 

7.

 

 

 

 

 

 

Vineri

1.

Limba și literatura română

Biologia 

Matematica 

Chimia 

Limba și literatura română

2.

Istoria românilor și universală

Educația muzicală

Limba rusă

Matematica 

Limba și literatura română

3.

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Biologia 

Dezvoltarea personală

Matematica 

4.

Științe  

Limba și literatura română

Limba și literatura română

Limba rusă

Matematica 

5.

Geografia 

Limba rusă

Educația muzicală

Limba și literatura română

Chimia 

6.

Educația p/u societate

Fizica 

Istoria românilor și universală

Limba și literatura română

Dezvoltarea personală

 

 

Aprobat:

Ședința Consiliului de Administrație

Nr.01 din 01.09.20

Orarul lecțiilor, ciclul primar, anul de studii 2020/21

 

Luni

 

Clasele

 

I

II

III

IV

1.

Limba română

Limba română

Limba română

Dezvoltare personală

2.

Limba română

Limba română

Limba română

Limba română

3.

Matematica

Matematica

Matematica 

Matematica 

4.

Educația fizică

Educația moral-spirituală

Dezvoltarea personală

Educația fizică

5.

 

Arta plastică

Educația fizică

Educația muzicală

Marți

1.

Matematica 

Limba engleză

Limba engleză

Matematica 

2.

Limba română

Matematica 

Matematica 

Limba engleză

3.

Limba română

Științe

Științe

Limba română

4.

Educația moral-spirituală

Limba engleză

Educația moral-spirituală 

Limba engleză

5.

 

Educația fizică

Educația fizică

Educația plastică

Miercuri

1.

Limba română

Limba română

Limba română

Limba română

2.

Limba română

Limba română

Limba română

Limba română

3.

Matematica

Matematica

Matematica

Matematica

4.

Educația muzicală

Educația tehnologică

Educația plastică

Educația moral-spirituală

5.

 

 

 

Educația fizică

joi

1.

Matematica 

Limba română

Limba engleză

Istoria 

2.

Limba română

Limba română

Matematica 

Matematica 

3.

Educația  plastică

Matematica 

Limba română

Limba română

4.

Dezvoltarea personală

Educația  fizică

Limba română

Educația tehnologică

5.

 

 

 

 

Vineri

1.

Limba română

Educația muzicală

Limba română

Științe

2.

Matematica distractivă (opț.)

Matematica distractivă (opț.)

Matematica distractivă (opț.)

Limba română

3.

Educația tehnologică

Limba română

Educația tehnologică

Limba română 

4.

Educația fizică

Dezvoltarea personală

Educația muzicală

Matematica distractivă (opț.)

5.

 

 

 

 

Interviu

Apreciază noul web-site

Alte interviuri...