📋Săptămâna Limbii engleze📚

Luni, 25 martie, elevii clasei a IV-a au aranjat în holul instituției o expoziție de postere cu  genericul “Famous Places in The UK”, având posibilitatea să reactualizeze cunoștințele
achiziționate despre locurile vestite din Regatul Unit.
Marți, 26 martie, elevii clasei a IX-a au participat la un concurs de esee “Is it important to learn English nowadays?”.
Miercuri, 27 martie, elevii clasei a VI-a au demostrat abilitățile de scriere a poeziilor acrostih având la bază cuvântul ENGLISH.
Joi, 28 martie, elevii clasei a II-a, care abia anul acesta au început studierea limbii engleze, au prezentat un recital de poezii “ABC poems” despre cele 26 litere din alfabetul englez.
Vineri, 29 martie, elevii clasei a VII-a, au participat la o lecție concurs “How much do you know about The United Kigdom?”. În cadrul concursului copiii au demonstrat cunoștințe
despre geografia și componența Regatului Unit, despre sărbătorile, oamenii vestiți și locurile pitorești ai țării.
Săptămâna Limbii Engleze se va încheia luni, 1 aprilie cu ora publică în clasa VIII-a “The beauty of our planet”.
  Administrația școlii  aduce sincere mulțumiri pentru efortul depus  și vă urează succese în activitatea zilnică, perseverență și performanță pentru ca împreună să contribuim la calitatea în educație și creșterea personală a fiecărui copil.