🎯 Vizită la Inspectoratul de Poliție Florești.

Vizita a început în sala de ședințe a Inspectoratului, unde doamna Ana Medvețchi, ofițer superior al Serviciului Interacțiune al Secției Securitate Publică, împreună cu șeful Inspectoratului, Colesnic Radu au demonstrat elevilor mijloacele speciale cu care sunt dotați polițiștii aflați la datorie.
Totodată elevii au cunoscut angajații Serviciului de gardă, operatorii căruia recepţionează toate apelurile parvenite de la serviciul unic de urgență 112. Ofiţerul de serviciu le-a explicat cum se organizează şi dirijează activitatea tuturor grupelor operative şi echipajelor Biroului de reacționare operativă din teritoriul raionului Florești.
Un moment cheie al vizitei a fost sesiunea de întrebări și răspunsuri, în cadrul căreia tinerii au avut oportunitatea de a adresa întrebări direct echipei Inspectoratului de Poliție Florești.
Vizita a deschis noi uși de înțelegere și colaborare între tineri și instituțiile de drept ale statului.