⭐️Activități dedicate Marelui Eminescu- stea călăuzitoare a neamului nostru✨

Astfel în holul școlii a fost amenajată o expoziție de picturi cu genericul ”Pictăm opera eminesciană”, fiind executată de elevii claselor 1-9. Iar în data de 17 și 19 ianuarie au derulat concursurile Recital de poezie: „Mihai Eminescu, Luceafărul poeziei românești”, unde elevii claselor 1-9 au adus emoția poeziilor recitând un spectru larg din versurile eminesciene. Organizatorii activităților au fost D.Gherman Irina, directoare adjunctă pentru educație; învățătoarele claselor primare și profesoarele de limba și literatura română.
     Administrația gimnaziului aduce mulțumiri și tot respectul pentru implicare și  dedicație persoanelor incluse în activități școlare, extrașcolare și extracurriculare.