Rezultatele pentru concursul republican ,,Furtul în viziunea copiilor”!


În data de 16 aprilie, în spațiul online, am întrunit participanții concursului sus-numit la ședința de premiere. Ne-am bucurat enorm de mult să avem alături copii din toate colțurile republicii.  Aducem sincere mulțumiri coordonatoarei concursului Dna Suhari Carolina, juriului Dna Golban Inga și Dna Gherman Irina.  Un mulțumesc aparte avem pentru elevi, profesori, părinți care au făcut să prindă viață ideea noastră,  de a aduce prin desen, poezie și eseuri plus valoare la tematica Furtul - o problemă din școlile Moldovei. Dna polițist Clim Carolina a informat copiii despre cadrul legal al acestui viciu persistent în societate. 
Proiectul nostru,, Generația de Mâine se creează în Școlile de Astăzi” e susținut de către PH International Moldova, derulat în parteneriat Școală-Poliție, în cadrul  Programului de Socializare Juridică în Școlile din Republica Moldova implementat de PH International Sucursala Chisinau cu sprijinul financiar al Departamentului de Stat al SUA.

Lista premianților din cadrul concursului Furtul în viziunea copiilor

din cadrul proiectului „Generația de mâine se creează în școlile de astăzi”

realizat în cadrul Programului de Socializare Juridică în Școlile din Republica Moldova finanțat de Departamentul de Stat a SUA prin intermediul Biroului Afacerilor Internaționale în domeniul Combaterii Drogurilor și Aplicării Legii.

 

Secțiunea Eseuri

1.Meriacre Nicoleta

Liceul Teoretic

„Olimp”

s.Costești

Premiul Mare

2.Vlad Moraru

Liceul Teoretic

Briceni

s.Tabani

Premiul I

3.Vizitiu Dana

Liceul Teoretic 

Cotiujenii Mari

Premiul II

4.Cernaus Alina

Liceul Teoretic

„Mihai Eminescu”

Căușeni

Premiul II

5.Brînză Emilia

Gimnaziul Alecu Mare

s.Slobozia Mare

Cahul

Premiul II

6.Andruseac Rima

Gimnaziul „Egorovca”

Fălești

s.Ișcalău

Premiul III

7.Păun Dana

Liceul Teoretic

„Ștefan cel Mare”

or.Șoldănești

Premiul III

 

Secțiunea Poezii (clase primare)

8.Baranciuc Alexandra

Gimnaziul Crișcăuți

 

s.Crișcăuți

Dondușeni

Premiul I

9.Daria Brumaru

 

 

Premiul II

10.Timoftica Raluca Victoria

Liceul Teoretic

Caracușenii Vechi

Caracușenii Vechi

Premiul II

 

Secțiunea Poezii (gimnaziu)

11.Ciumac Ionela

Gimnaziul 

„Anatol Pînzaru”

s.Pîrlița

r-nul Soroca

Premiul Mare

12.Lungu Erioma

Gimnaziul 

Cuconeștii Noi

Cuconeștii Noi

r-nul Edineț

Premiul I

13.Voica Victoria

Liceul Teoretic

„Onisifor Ghibu”

Orhei

Premiul II

 

Secțiunea Poezii (liceu)

14.Moraru Adela

Centru de Excelență în Transporturi 

Chișinău

Premiul Mare

 

Secțiunea Desen (clase primare)

15.Aștifeni Lidia

Școala de Arte

„V.Glinca”

 

Premiul Mare

16.Chuniaiev Igor

IP Gimnaziul

Făleștii Noi

s. Făleștii Noi

Fălești

 

Premiul I

17.Ceahur Valeria

IP Gimnaziul

Făleștii Noi

s. Făleștii Noi

Fălești

 

Premiul II

18.Vatavu Alexandra 

IP Gimnaziul

Făleștii Noi

s. Făleștii Noi

Fălești

 

Premiul II

19.Malenchi Alexandrina

Liceul Teoretic

„Alexei Mateevici”

s.Pîrlița

Ungheni

Premiul II

20.Danilov Mădălina

IP Gimnaziul

Făleștii Noi

s. Făleștii Noi

Fălești

 

Premiul III

21.Țapu Romina

IP Gimnaziul

Racovăț

s.Racovăț

Soroca

Premiul III

 

Secțiunea Desen (gimnaziu)

22.Bandalac Bianca

Liceul Teoretic

„Mihai Eminescu”

Chișinău

Premiul Mare

23.Zgherea Cristian

Liceul Teoretic

„Onisifor Ghibu”

Chișinău

Premiul I

24.Braguța Ionela

Biblioteca Publică

Dubăsarii Vechi

Dubăsarii Vechi

Premiul II

25.Naconecinîi Carolina

Centrul Activitate Extrașcolară „Curcubeul”

 

Premiul II

26.Chirilenco Stella

Școala raională de Arte Plastice

Or.Șoldănești

Premiul II

27.Jelezneac Luca

Liceul Teoretic

„Waldorf”

 

Premiul III

28.Alina Jariuc

Liceul Teoretic

„Mihai Lomonosov”

Hâncești

Premiul III

Scrie un comentariu

Aceasta va ajuta la dezvoltarea blogului, aprecierea autorului și la analiza părerilor!

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Comentarii: 0