Rezultatele concursului republican ,,Eficiența Energetică prin ochi de copil”, 09 aprilie 2021

 


nume, prenumeraionulinstituțiaclasa


secțiunea   ESEURI



gimnazu


1prem.MARESurdu DinaȘodăneștiLT  Cotiujenii Mari
2locul 1Ciobanu Felicia
LT,,M.Eminescu”5
3locul 2Iermicioi RalucaChișinăuLiceul Teoretic ”Mihai Eminescu” mun. Chișinău
4locul 2Sîncu Vadim
IP Gimnaziul nr.2, orașul Drochia.6
5l.3Midoni NicoletaUngheniLT,,M.Eminescu”5






6gr.3Rotaru AdelinaȘoldănești
6
7locul 3Catană Mihaelar. CimișliaGimnaziul Hîrtop5
8loc. 3Prepelița AnaUngheniLT,,M.Eminescu”8
9loc.3Munteanu AdrianaUngheniLT,,M.Eminescu”8
10mentiuneIusupova SabrinaUngheniLT,,M.Eminescu”9
11mentiuneBuțcu ZarinaSîngerei L. T.,, A.Agapie ''
12MentiuneGhilețchi AlexandruFloreștiGimnaziul Coșernița8
13mentiuneCojocaru ValeriuFloreștiGimnaziul Coșernița8
14mentiuneLomaca MădălinaȘoldăneștiGimnaziul,,D.Matcovschi”8
15mentiuneJosan VioletaȘoldăneștiGimnaziul,,D.Matcovschi”8
16mentiuneMoldovan AdrianaȘoldăneștiGimnaziul,,D.Matcovschi”8
17mentiuneRusu SvetlanaȘoldăneștiGimnaziul,,D.Matcovschi”8
18mentiuneIvanesi Liliana
Gimnaziul,,D.Matcovschi”8
19mentiunePleșca EvelinaSîngereiL.T.,,A. Agapie,, 
20participantGojan DenisaBriceni Centrul de Creație a Copiilor Briceni
21participantRoșca IraidaBriceni Centrul de Creație a Copiilor Briceni
22participantIurii  Vadim
LT,,M.Eminescu”6
23participantBodrug BeatriceChișinăuL.T. MIHAI EMINESCU5
24participantSchiba Vladislav UngheniL.T. MIHAI EMINESCU6,,D”
25participantBarbăscumpă Alexandrina,



ChișinăuL.T. MIHAI EMINESCU5
26participantIlieș Rotaru


27participantSavenco Otiliar.CantemirIP Gimnaziul Grădiniță Vladimir Curbet s. Țărăncuța9
28participantTurcu IulianaSîngereiL.T.,,A. Agapie,, 8
29participantSorocovici SofiaChișinăuLiceul Teoretic "Mihai Eminescu", or. Chișinău5
30participantBolduma EvelinaBriceni

31participantLeahu DianaOrheiGimnaziul,,V.Lupu”9








Crăciun DeliaUngheni LT.,,m.Eminescu”7


LICEU


1premiul mareToderean Valentinor.BălțiȘcoala Profesională nr.4, mun. Bălți
2GR.1Botnari Daniel
LT,,M.Eminescu”, FloreștiClasei a- 11-a 
3gr.1Munteanu MariaFlorești LT,,M.Eminescu”, Florești11-U
4gr.2Țîcu DoinaUngheniLT ,,m.Eminescu ”11
5gr.2Mihaela AndrușcaUngheniI.P. Liceul teoretic ‘Mihai Eminescu’ 12 C
6gr.2Ceresău AlionaSîngerei Liceul Teoretic „Alexandru Agapie” 12 R
7gr.2Tronciu ElenaSîngereiLiceul Teoretic ”A. Agapie”11 R
8gr.3Țurcanu Ana



   
Sîngerei Liceul Teoretic „Alexandru Agapie” 11
9gr.3Cozaru Danielor.BălțiȘcoala Profesională nr.4, mun. Bălți16
10gr.3Olăraşu MihailSîngereiLiceul Teoretic ”A. Agapie”11 R
11mențiuneVartic Davidor.ChișinăuCentrul de Excelență în Energetică și Electronică12
12mențiuneIlie MironSîngerei Liceul Teoretic „Alexandru Agapie” 
13mențiuneBorș GheorgheSîngerei Liceul Teoretic „Alexandru Agapie” 
14mențiuneOsipov AlaSîngereiLiceul Teoretic ”A. Agapie”11 R
15mențiuneBotnarenco AlexandraSîngereiLiceul Teoretic ”A. Agapie”11 R
16mențiuneSîrbu DoinaSîngereiLiceul Teoretic ”A. Agapie”11 R
17participantSîrbu DumitruSîngereiLiceul Teoretic ”A. Agapie”11 R
18participantCernei MarinaUngheniLiceul Teoretic ,,Mihai Eminescu’, Ungheni12
19participantLocoman Cristianor.BălțiȘcoala Profesională nr.4, mun. Bălți16
20participantCiornei DanielaUngheniLT,M.Eminescu”10
21ParticipantAlbu AlexandrinaUngheniLT ,,m.Eminescu ”11
22participantBujor AnaUnghenilt M.Eminescu10
23participantOstaf MatronaChișinăuCentrul de excelență în Construcții din Chișinău Cl 11 (Gr CECE 19.09.2) 








nr. O
nume, prenumeraionulinstituțiaclasa


GIMNAZIU




SECȚIUNEA:   POEZII

1premiul mareSefirica BîrlibaFălești
5A
2gr.1Vacarciuc AmeliaChișinăuLTPA Nicolae Sulac5
3gr.1Morari GabrielChișinăuLiceul Teoretic ”Mihai Eminescu”, 5 C
4gr.2Borș DorinaSîngereiL. T. ,,A. Agapie”, 8
5gr.2Gureu Vladimir
LT.,,M.Eminescu”5
6gr.2Lisnic Loredana r-nul ȘoldăneștiLiceul Teoretic Cotiujenii Mari5
7gr.3Mihai MuravschiChișinău L.T ,,Mihai Eminescu’’ 5B
8gr.3Zaharia Alexandra UngheniIPLT „ Mihai Eminescu”din Ungheni5
9gr.3Cebanu Cristian SîngereiL. T. ,,A. Agapie”, 8
10mențiuneBrîncoveanu MihaelaFloreștiGimnaziul Coșernița9
11mențiuneLupan Denis
LT.,,M.Eminescu”6
12mențiuneScurtu Adelina
LT.,,M.Eminescu”5
13mențiuneCOJOCARI LaurențiuChișinăuLiceul Teoretic ”Traian”, 6
14participantGurușciuc CristinaSîngereiL. T. ,,A. Agapie”, 
15ParticipantȚurcanu SelinaSîngereiL. T. ,,A. Agapie”, 7
16participantBostanari LiviuAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
17participantLungu EvelinaAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
18participantBurlac VictoriaAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
19participantTurtureanu AvraamAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
20participantCutulupov IgorAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
21participantCiobanu Gabrielr.CantemirIP Gimnaziul Grădiniță Vladimir Curbet s. Țărăncuța6
22participantGondrea Alexandrina
LT,,Ștefan cel Mare”7
23participantSandu NicuUngheniLiceul Teoretic ”Mihai Eminescu”,5
24participantMÎNDRU  EVAChișinăuȘcola de Arte














primare


1gr.1Pușca AdrianaȘtefan Vodă Instituția Publică Școala Primară ,,Grigore Vieru”Clasa a III-a 
2gr.2Nicorici  Alexandrina,


TeleneștiGimnaziul ,,Tudor     Brădescu ”4
3gr.3Chiperi AnastasiaȘtefan Vodă Instituția Publică Școala Primară ,,Grigore Vieru”clasa II-a
4gr.3RUSS ALEXEIChișinăuȘcoala de Arte com. Ciorescu
5mențiuneNegura AlexandruUngheniLT,,M.Eminescu”4
6mențiuneBulgaru LoredanaUngheniLT,,M.Eminescu”4




















liceale


1gr.1Chirilescu CristinaSîngerei Liceul teoretic "A. Agapie"11 U
2gr.2Manoilă CristinaSîngereiI.P.L.T.,,A.Agapie"12R
3gr.3Țurcanu OlgaSîngereiI.P.L.T.,,A.Agapie"11 R

mențiunePietraru InaSîngereiI.P.L.T.,,A.Agapie"11














total 24+ 6+4= 34
 

nume, prenumeraionulinstituțiaclasa

SECȚIUNEA:  DESENE



GIMNAZIU


prem. MarePopescu SabinaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, or.Șoldănești
prem. MareCorciu Tamara
Liceul teoretic ,Ion Luca Caragiale" 5
prem. MareJalbă AlexandrinaFloreștiFiliala Școala de Arte Plastice Florești6
gr.1Țîmbalari SabrinaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.1Rusu BiancaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.1Antoci IulianaFloreștiFiliala Școala de Arte Plastice Florești7
gr.1Surchicin DoinaOrheiLiceul Teoretic ,,Ion Luca Caragiale" din or. Orhei7
caric.gr.1Pînzari LucianȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, or.Șoldănești
gr.2Munteanu AriadnaIaloveniLiceul Teoretic Țipala9
gr.2Adelina BăleanuChișinăuLiceul Teoretic George Menic5
gr.2Condrea AlinaOrhei IP Gimnaziul „Vasile Lupu”7
gr.2Bejan MarcelaChișinăuLT,,M.Eliade”7
gr.2Chirilenco StellaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, or.Șoldănești
gr.2Tulbea OctaviaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, or.Șoldănești
gr.2Malenchi AlexandruUngheniL.T.,,A.Mateevici”9
gr.2Staradub AndreeaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.2Bunescu MariaTeleneștiȘcoala Raională de Arte Plastice ”Nicolae Moisei” Teleneșt5
gr.2Spînachi MariaSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie
gr.2Carmanschi ValeriaDrochiaGimnaziul Zgurița9
gr2Margarint Daniela
L.T.,,M.Eminescu"7B
gr.2Purici AlexandruFloreștiFiliala Școala de Arte Plastice Florești6
gr.3Tozlovan ArinaStrășeniȘcoala de Arte
gr.3Calancea EudochiaStrășeniȘcoala de Arte
gr.3Chetrari StefanMunicipiul ChișinăuLiceului Teoretic,,Mihai Eminescu"V-a B
gr.3Boțan MarinaOrheiGimnaziul   "Vasile Lupu" s. Susleni7
gr.3Vasilachi MirabelaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, or.Șoldănești
gr.3Caranciu MarinelaȘoldăneștiȘcoala de Arte Plastice
gr.3Pălăduță ElenaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, or.Șoldănești
gr.3Mia ChișcăHînceștiIP LT ,,Mihai Eminescu’’,or. Hîncești
gr.3Lucia AndriuțăSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie9
gr.3Jităreanu AnaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.3Plămădeală DanielaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.3Tereșenco LoredanaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.3Guiban AlexandrinaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.3Malai LauraChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.3Apostu MariaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.3Chișca GabrielaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, or.Șoldănești
gr.3Lelic MădălinaTeleneștiȘcoala Raională de Arte Plastice ”Nicolae Moisei” Teleneșt6
gr.3Papanaga NicoletaHînceștiIP LT ,,M. Eminescu’’,or.Hîncești
gr.3Sîrbu MihaiStrășeniȘcoala de Arte , mun. Strășeni
gr.3Glavaciuc NicaDrochiaGimnaziul Zgurița6
gr.3Guțu IulianaDrochiaGimnaziul Zgurița9
gr.3Grițac SebastianChișinăuL.T.,,N.Bălcescu”, com.Ciorescu6
gr.3Dogotari Ana-MariaFloreștiGimnaziul Coșernița9
gr.3Vetreniuc IulianaFloreștiGimnaziul Coșernița7
gr.3Chilari GabrielaFloreștiGimnaziul Coșernița5
gr.3Gajona SelinaFloreștiGimnaziul Coșernița9
gr.3Pădureț LoredanaȘoldăneștiGimnaziul,,D.Matcovschi”7
mențiuneGojan DenisaBriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
mențiunePavlovschi EdgarBriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
mențiuneChetrari CătălinSorocaIP Gimnaziul Voloave8
mențiuneIavorschi AdrianaSorocaIP Gimnaziul Voloave
mențiuneRotari AriadnaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, or.Șoldănești5
mențiuneSmochina Nichita
LT I.L. Caragiale6
mențiuneCobzar Patricia StrășeniLiceul teoretic Mitropolit Nestor Vornicescu
mențiuneIoniță AlessandroStrășeniȘcoala de Arte
mențiuneLefter AdelinaAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
mențiuneGrătilă Elena ȘoldăneștiȘcoala de Arte Plastice
mențiuneOnica MarinaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
mențiuneBoaghe ElenaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
mențiuneOsoian MirelaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescuclasa a-7-a ,,D"
mențiuneCosovan AnastasiaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
mențiunePleșca VictoriaChișinăuL.T.,,N.Bălcescu”, com.Ciorescu7
mențiuneRotari LiaChișinăuL.T.,,N.Bălcescu”, com.Ciorescu7
mențiuneColesnic AriannaChișinăuL.T.,,N.Bălcescu”, com.Ciorescu5
mențiuneVartic EvelinaChișinăuL.T.,,N.Bălcescu”, com.Ciorescu5
mențiuneBandalac Biancaor. ChișinăuLiceul Teoretic „M. Eminescu”, Chișinău,6
mențiunePădureț DumitrițaȘoldăneștiGimnaziul,,D.Matcovschi”8
mențiuneSnegurova MihaelaFloreștiGimnaziul Coșernița8
mențiuneMunteanu Carmenr.CantemirIP Gimnaziul Grădiniță Vladimir Curbet s. Țărăncuța6
mențiuneRusu CătălinaFloreștiGimnaziul Coșernița8
mențiuneMihailov LaurențiuChișinăuLT,,M.Eminescu”5B
mențiuneViscun Maria, Porcari GabrielaUngheniLT,,M.Eminescu”8D
PARTICIPANTDemciuc Liea
Liceul Teoretic,,M.Eminescu”5
PARTICIPANTTverdohleb BiancaBriceniCentru de Creația a Copiilor Briceni
PARTICIPANTGuțu Valeriu BriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
PARTICIPANTGudima EvelinaChișinăuL.T.,,N.Bălcescu”, com.Ciorescu5
PARTICIPANTGieș DavidBriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
PARTICIPANTGieș Chiril BriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
PARTICIPANTCernelea CrinelaBriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
PARTICIPANTCeban Gabriela BriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
PARTICIPANTCrăciun AnastasiaUngheniL.T.,,Mihai Eminescu"
PARTICIPANTFurtună Anastasia

5
PARTICIPANTDubosari AdrianUngheniL.T ,,Mihai Eminescu",or.Ungheni5
PARTICIPANTCeban IonelaSorocaIP Gimnaziul Voloave6
PARTICIPANTSerbul CristinaAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
PARTICIPANTBulgac SofiaȘoldăneștiȘcoala de Arte Plastice
PARTICIPANTCroitor CătălinaAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
PARTICIPANTTimuș MarinaAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
PARTICIPANTCiorbă EmiliaAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
PARTICIPANTMoscovciuc VladislavaAnenii NoiIPLT „Mihai Eminescu”, or. Anenii Noi5
PARTICIPANTȘvedu Mariar.CantemirIP Gimnaziul Grădiniță Vladimir Curbet s. Țărăncuța9
PARTICIPANTFlorea Alinar.CantemirIP Gimnaziul Grădiniță Vladimir Curbet s. Țărăncuța6
PARTICIPANTJigău NataliaSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie8
PARTICIPANTPrepeliță MădălinaȘoldăneștiGimnaziul,,D.Matcovschi”6
PARTICIPANTGuțan AlexandrinaȘoldăneștiGimnaziul,,D.Matcovschi”8
PARTICIPANTCebotari VictorFloreștiGimnaziul Coșernița9
Grubîi AlinaUngheniLT,,M.Eminescu”8

primare


premiul mareCeban AndreeaFăleștiGimnaziul Făleștii Noi3
premiul mareMacarenco MaricicaCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
PREMIUL MAREGanea AbigaelaȘtefan VodăȘcoala Primară ,,Gr.Vieru”III
gr.1Halupa OliveraCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
gr.1Chuniaiev IgorFăleștiGimnaziul Făleștii Noi3
gr.1Ciorba MariusCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
gr.1Rusu MilenaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.1Misac AlexandruSîngereiLT,,Olimp” Sîngerei
gr.1Pîrău Ana-MariaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, Șoldănești
gr.1Olari Lavinia-IonelaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, Șoldănești
gr.1Popa LauraChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.1Belous Vasilisa ȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”4
gr.1Nemițchi BogdanaChișinăuLT,,Gh.Asachi”10A
gr.2Tigai Dorina, Ștefan VodăȘcoala Primară ,,Gr.Vieru”III
gr.2Comerzan DariaFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”
gr.2Țurcan LaviniaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.2Josan DanielChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.2Ceahur VictoriaFăleștiGimnaziul Făleștii Noi3
gr.2Boșneaga MariusCriuleniȘcoala de Arte ,,V.Glinca”3
gr.2Novac MariaCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
gr.2Platon IonCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
gr.2Ciorba MihaelaCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
gr.2Vîrlan DavidȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, Șoldănești
gr.2Rîbac AnastasiaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.2Stan LauraFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”2
gr.2Sprânceană AnastasiaFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”4
gr.2Nagrineac AnaFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”4
gr.2Donos DmitriiFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”4
gr.2Chetrușca Dragoș-TudorCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
gr.3Tcaciuc SorinaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
gr.3Pîrlici LauraOrheiCentrul de Creație a Copiilor Orhei3
gr.3Babcinețchi DragoșȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, Șoldănești
gr.3Burlea MădălinaCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
gr.3Postica AlexandrinaCriuleniȘcoala de Arte ,,V.Glinca”3
gr.3Perciuleac ArtiomCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
gr.3Cebotar IonuțȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, Șoldănești
gr.3Mălai IulianȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, Șoldănești
gr.3Tudoreanu SofiaȘtefan VodăȘcoala Primară ,,Gr.Vieru”III
gr.3Babcinețchi MargaritaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, Șoldănești
gr.3Zavtur EgorȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”, Șoldănești
mențiuneMalenchi AlexandrinaUngheniL.T.,,A.Mateevici”2
mențiuneAften Ion OrheiIP Gimnaziul "Vasile Lupu" 1
mențiuneUncu Namira FăleștiGimnaziul Făleștii Noi3
mențiuneHadîrcă MaximFăleștiGimnaziul Făleștii Noi3
mențiuneCeahur ValeriaFăleștiGimnaziul Făleștii Noi3
mențiuneHadîrcă DanielFăleștiGimnaziul Făleștii Noi3
mențiunePatreniche MelisaOrheiCentrul de Creație a Copiilor Orhei3
mențiuneCegorescu MihaelaOrheiCentrul de Creație a Copiilor Orhei4
mențiuneBurchin MădălinaCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
mențiuneBejan MirelaChișinăuLT,,Mircea Eliade”1
mențiuneMunteanu MarcoChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
mențiuneBandalac AndiChișinăuLiceul Teoretic „Mihai Eminescu”
mențiuneNegru DariaCimișlianstituția Publică Gimnaziul Hîrtop.
mențiuneSlivca AdelinaFăleștiGimnaziul Făleștii Noi
mențiunePlîngău OlegFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”4
mențiunePodolean AlexandrinaCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
mențiuneTurea ValeriaOrheiGimnaziul,,V.Lupu4
mențiuneLăcustă ȘtefanFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”4
mențiuneVeazova PolinaFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”4
mențiuneJinerenco MaximFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”2
mențiuneUs PavelFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”4
mențiuneMelincean AnaUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
mențiuneIurii IrinaUngheniIPLT “Mihai Eminescu3
cei mai miciCazacu LaurențiuAnenii-NoiIP Școala primară-grădiniță1
cei mai miciJianu Luca-DavidAnenii-NoiIP Școala primară-grădiniță1
cei mai miciColin VictorAnenii-NoiIP Școala primară-grădiniță1
cei mai miciNecula ValentinaAnenii-NoiIP Școala primară-grădiniță1
cei mai miciJigan MădălinaAnenii-NoiIP Școala primară-grădiniță1
cei mai miciPalienco IaroslavaAnenii-NoiIP Școala primară-grădiniță1
cei mai miciRusu DamianAnenii-NoiIP Școala primară-grădiniță1
cei mai miciBriceac VictoriaAnenii-NoiIP Școala primară-grădiniță1
participant Bacalu Matei  ChișinăuISPT O. Ghibu  2
participantGorean VictoriaBriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
participantGolișco VictoriaBriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
participantCeban MădălinaBriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
participantPatlatii LaviniaFăleștiGimnaziul Făleștii Noi3
participantSabin HristeaUngheniLiceul teoretic  "Mihai Eminescu"  or. Ungheni 
participantArtiom Cracan


participantRotaraș MariaChișinăuliceul teoretic,,Mihai Eminescu''4
participantVidrașcu EmiliaȘoldăneștiȘcoala de Arte Plastice4
participantBeștii AnastasiaȘoldăneștiȘcoala de Arte Plastice
participantPopei IanaFăleștiGimnaziul Făleștii Noi
participantDanilov MădălinaFăleștiGimnaziul Făleștii Noi
participantVigulearschi IanaFăleștiGimnaziul Făleștii Noi
participantGurin AndreeaChișinăuȘcoala de Arte com.Ciorescu
participantBurduh MariusUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantNegura AlexandruUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantBulgaru LoredanaUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantBondari VladislavaUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantPrimac MiraslavaUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantPrimac VanesaUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantScripcari CătălinUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantPascaru AnaUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantGanea PatriciaUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantCiolacu MelissaUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantGangan AmeliaUngheniIP LT ``M.Eminescu ``
participantLia BădărăuFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”2
particrpantArhip GloriaFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”2
participantGonța EvaFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”2
participantGalan AriannaFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”2
participantMusteață ValeriaFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”2
participantBurduja AlexandraFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”2
participantNeamțu AlexandruFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”2
participantBizniuc RoxanaFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”4
participantCotlau AndrianaCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
participantCondrea MarinelaCriuleniȘcoala de Arte,,V.Glinca”2
participantSumanschii RozalinaCriuleniȘcoala de Arte ,,V.Glinca”3
participantRodideal Anastasia
Școala de Arte2
participantDobos NicoletaiFloreștiGimnaziul,,V.Alecsandri”4
participantRotaru MihaiSîngereiGimnaziul ,,Sergiu RădăuțanIV-a
participantBevziuc AdelinaȘtefan VodăȘcoala Primară ,,Gr.Vieru”III
participantTudorean ArtiomȘtefan VodăȘcoala Primară ,,Gr.Vieru”III






liceu


PR.MARECrigan Mariana SîngereiLiceul Teoretic A.Agapie12 R
PR.MARERussu LuminițaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”10
gr.1Pînzari IonelaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”
gr.1Otroc ElenaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”10
gr.1Ababei MădălinaȘoldăneștiLT,,Stefan cel Mare” Șoldănești
gr.1Robu AndreeaStrășeniȘcoala de Arte , mun. Strășeni
caricat. Gr.1Beșliu CristianSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie11
gr.2Jacot ElenaSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie11
gr.2Paulina TronciuSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie11
gr.2Ursu MarianSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie11
caric.gr.2Andreea TodereanDrochiaColegiul pedagăgic,,I.Creangă”
GR.3Negară AndreeaȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”
gr.3Bodiu ValentinȘoldăneștiLT,,A.Mateevici”
gr.3Pîrlițanu MihaelaSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie
gr.3Motelica AdrianaSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie11
gr.3Vulpe MariaSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie
gr.3Vulpe Nicolai SîngereiLiceul Teoretic A.Agapie11
gr.3Apreutesa VladFăleștiȘcoala Profesională, nr.4cursul 1
gr.3Cernelea IlinaBriceniCentrul de Creație a Copiilor Briceni
caric.gr.3Onceanu AndrianaSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie11
MGuzun DanielDondușeniȘcoala Profesională, nr.4, or.Bălți10
MSerebrian DmitriiDondușeniȘcoala Profesională, nr.4, or.Bălțicursul 1
M Melnic TatianaUngheniLT ,,Ion Creangă'' Clasa a 12-a
MPendus ValeriaUngheniLT ,,M.Eminescu10
MPopic AnaUngheniLT ,,M.Eminescu10
MTurcu Ana-MariaSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie
PARTICIPANTStarciuc Ana-MariaSîngereiLiceul Teoretic A.Agapie






abatere de la temă


participantCosmin EvelinaFlorești


Scrie un comentariu

Aceasta va ajuta la dezvoltarea blogului, aprecierea autorului și la analiza părerilor!

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Comentarii: 0