23 decembrie 2022 cu oaspeți din povești la noi în școală

Copiii cu interes le-au adresat întrebări, le-au recitat poezii și interpretat cântece și colinde. Voia bună, muzica și dulciurile au adus atmosfera de sărbătoare în sufletele elevilor și angajaților instituției.  Viața este o poveste scurtă în care fiecare ne jucăm rolul. Hai să fim fericiți în anul care vine, anul 2023, anul  Iepurelui de Apă, conform calendarului chinezesc. Un semn al longevității și al păcii, vine să aducă o perioadă plină de speranță în viața tuturor.
Administrația instituției aduce mulțumiri actorilor: Lazarenco Adrian- Moș Crăciun; Pînzaru Evelina- Alba ca Zăpada; Zotova Nelea- Șaherezada; Spătaru Tatiana- Baba Cloanța.