****Continuă înscrierea în clasele 1 - 9 în Gimnaziul ,,V.Alecsandri”, or.Mărculești !!!!!***

Au mai rămas câteva locuri libere! Vă asteptăm pentru depunerea actelor: de luni până vineri, de la ora 8.00 - 16.00. Pentru informații puteți contacta Administrația gimnaziului: 069461869. Suntem pe suta de metri de a începe noul an de studii 2020-2021. Ne-am străduit să creăm condiții sigure de studiu în situația de pandemie COVID-19: -vom studia în 2 schimburi, ce ne va permite ca în clase să avem între 10-15 elevi, câte unul în bancă, distanța 1-1,5 metri; - la pauze elevii vor păstra distanța fizică, fiind în vizorul profesorilor și altor angajați; - fiecare cabinet dispune de dezinfectanți și marcaj de deplasare a elevilor; - transportul școlar este dotat cu dezinfectanți și persoane însoțitori. Șoferul va purta mască de protecție/ vizieră. Elevii vor purta obligator mască în transportul școlar. Spațiul unității de transport va fi spălată conform normelor sanitare. - Angajații instituției, părinții și elevii vor fi instructați cu privire la comportamentul corect în situația pandemică. Vă așteptăm cu drag la școală în regim offline!