UE/ Promovarea valorilor Uniunii Europene și a Zilelor Europei în Gimnaziul,,V.Alecsandri”, or.Mărculești, r-nul Florești.
Elevii ciclului gimnazial, coordonați de Dna Cobîlaș Liudmila, prof. de istorie, Dna Suhari Carolina, prof. de educație muzicală și Dna Gherman Irina prof. de limba și literatura română, au desfășurat un șir de acțiuni, implicând copiii în cunoașterea informațiilor despre Uniunea Europeană și aportul adus la dezvoltarea condițiilor de studii din școala noastră.

UE/ Felicitări pentru premianții Concursului Republican ,,Eficiența Energetică prin ochi de copil” din Gimnaziul ,,V.Alecsandri”, or. Mărculești și Gimnaziul Coșernița, r-nul Florești. Ați demonstrat încă odată că perseverența este cheia succesului. Vă urăm realizări frumoase în continuare, în tandem cu creativitatea, hărnicia, colaborarea și mult entuziasm!
Programul de granturi locale este lansat în baza Cadrului Unic de Sprijin a UE, acordat pentru Republica Moldova (2017-2020) din cadrul Instrumentului European de Vecinătate, prin intermediul proiectului „Abilitarea cetățenilor din Republica Moldova” (2019-2021), finanțat de către Uniunea Europeană și implementat de Agenția de Cooperare Internațională a Germaniei (GIZ).
Parteneriil proiectului pentru regiunea Nord sunt AO Pro Cooperare Regională și AO CASMED.
GIZ MoldovaMoldova Procore AO.md CASMED.moldova.

Interviu

Apreciază noul web-site