📚Ne implicăm activ în CONCURSUL - Citeste.ro. Acces la materiale educaționale de calitate! 📖

Elevii care au elaborat postere sunt:
Din clasa a VII-ia - 6 eleve;
clasa a IV-a - 20 elevi;
clasa VI-ia - 24 elevi;
clasa II-a - 16 elevi;
clasa III-ia - 22 elevi.
 Considerăm cu certitudine că cititul sunt acele aripi cu care zbori mai sigur prin viață. Lectura aduce cunoștințe noi; dezvoltarea vocabularului; oportunitatea de a petrece timpul liber util și interesant.
Prin proiectl CITEȘTE.RO noi am citit împreună și am discutat cărțile lecturate la diferite discipline școlare, precum: Geografie, Limba și literatura română, Istoria, Științe, Educația moral-spirituală. Aducem mulțumiri și considerațiunile noastre echipei CITEȘTE.RO pentru inițiativa și posibilitatea de a avea acces la literatură de calitate!
@Citeste.ro și @Departamenul pentru Relația cu Republica Moldova. Citește.ro Departamentul pentru Relația cu Republica Moldova