🎼Ziua de 5 octombrie, Sărbătoarea lucrătorilor în sistemul educațional, desfășurată în IP Gimnaziul”V.Alecsandri”, or.Mărculești- în ritmuri de chitară.

Buchete de flori,  zi de autogestiune, lădița cu surprize,  întâmpinare în ritmuri de chitară, mesaje de felicitare și o atmosferă feerică au reușit să creeze elevii clasei a IX-a, ghidați de diriginta D.Gherman Irina.  Elevii nu au uitat nici de profesorii-seniori, plecând cu buchete de flori, felicitându-i și mulțumindu-le pentru profesia nobilă îmbrățișată de o viață întreagă.
  Administrația instituției și întreg colectivul aduce mulțumiri pentru  buna organizare și derulare  a zilei de 5 octombrie- Ziua Profesorului, elevilor clasei a IX-a. Ați demonstart că puteți îmbrățișa profesia de pedagog!