Dragi elevi și părinți!
Vă anunțăm graficul returnării manualelor școlare:
24 mai -  clasa a IX-a;
25 mai - clasa a V - VI-a;
26 mai - clasa a VII - VIII-a;
27 mai - clasele primare.

Recepționarea manualelor are loc în incinta bibliotecii școlare. Responsabil: bibliotecara Rotari Tatiana.

Anul acesta, în situația pandemică COVID-19, careul Ultimul Sunet  va fi difuzat în spațiul online, în data de 31 mai, luni.
**Elevii clasei a IX-a finisează studiile pe data de 24 mai. Începând cu data de 25 mai elevii vor participa la consultații de pregătire pentru examenele de absolvire a gimnaziului.
***Elevii claselor I - VIII vor continua studiile până pe data de 31 mai.
 ****Pentru clasa a IV-a, vom organiza Adunarea cu părinții în data de
28 mai, vineri, ora 8.30.
****Pentru clasa a IX -a, vom desfășura Adunarea cu părinții în data de
31 mai, luni, ora 10.00.

***Lecții transdisciplinare la finele anului școlar***
Elevi prezentând proiectele, interpretând Imnul Dacilor și recitând poezii despre geto-daci, strămoșii noștri. Astfel am desfășurat cu brio un tandem de discipline într-o singură lecție: Istorie, Limba și literatura română, Educația muzicală. Aducem considerațiunile noastre pentru implicarea elevilor și cadrelor didactice în implementarea noutăților din curricula, ediția 2019.

Interviu

Apreciază noul web-site