Totalurile Expoziției ”Toamna de Aur”, ediția 2022

                    „Fiecare frunză îmi spune despre fericire, atunci când cade din copac toamna”. Emily Bronte
Expoziția ”Toamna de Aur” din IP Gimnazul ”V.Alecsandri”, or.Mărculești  bucură privirea cu exponatele automnale confecționate din fructe, legume, semințe, conifere, frunze, etc. Copiii și părinții au adus Toamna mai aproape, cu culorile ei vii, cu mirosul de mere și poamă, cu gustul de ardei și bostani, cu dragostea de frumos și natură. Toți elevii participanți vor fi menționați cu diplome de apreciere. 
  Administrația instituției aduce sincere mulțumiri pentru munca și entuziasmul participanților, care au reușit să valorifice la cote înalte potențialul creativ.
 

ANEXA  1.

                                                                                   Ordin nr.47 A din 30.09.2022

 

 Lista premianților din Gimnaziul “Vasile Alecsandri”, or.Mărculești, r-nul Florești participanți   în cadrul  Expoziții ”Toamna de Aur, ediția 2022

 

Clasa I:

  1. Jitniuc Nichita
  2. Dalnicenco Iulia
  3. Munteanu Evelina
  4. Polat Amina
  5. Bardusov Iaroslav
  6. Cazacu Andrei
  7. Lazarenco Andra
  8. Gulei Alexandra
  9. Semionov Fabian

 

Clasa a II-a 

1. Boţoc Dionisie

2. Vreme Matei

3. Sprînceană Andrei

4. Rotari Anastasia

5. Cernei Arina

6. Gnida Daniela

7. Dolgopolov Ivan

8. Moscaliuc Octavian 

9. Tcaci Miriam

 

Clasa a III-a:

  1. Gumeniuc  Andreea, 
  2. Raileanu Miroslava 
  3. Revenco Bogdan 
  4. Cebotari Nichita 
  5. Semionov Daniel
  6. Musteață  Arina
  7. Musteață  Sergiu
  8. Ungureanu Vlada
  9. Munteanu  Laura
  10. Nazari  Damian

 

Clasa a IV-a 

1. Moșneguță Octavian

2. Musteață Valeria

3. Polat Tatiana

4. Gonța Evă

5. Arhip Gloria

6. Stan Laura

 

Clasa a V-a

  1. Vatamaniuc Ana-Maria
  2. Cenușă Livia
  3. Țurcanu Sergiu
  4. Țurcanu Ivan
  5. Țurcanu Vladislav
  6. Scutaru Artiom
  7. Bolbocean Mihaela
  8. Zaharco Daniel

Clasa a 6-a

  1. Mutruc Valeria
  2. Gonța Andrei
  3. Plîngău Oleg
  4. Vreme Paulina
  5. Chiriac Timur
  6. Cebotari Maxim
  7. Pavel Us
  8. Veazova Polina
  9. Volentir Anastasia
  10. Donos Dmitrii

 

Clasa a 7-a

  1. Musteață  Emil
  2. Jitniuc Daniel
  3. Bivol Anastasia
  4. Musteață Gabriela




















Scrie un comentariu

Aceasta va ajuta la dezvoltarea blogului, aprecierea autorului și la analiza părerilor!

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Comentarii: 0